Zbraň (marker, čili značkovač) může v závislosti na typu zasahovat cíle až na 50 i 80 metrů. Standardní rychlost kuličky v momentu, kdy opouští hlaveň (tzv. úsťová rychlost), je 324 km/h. Zbraně mohou být upravovány i na rychlost vyšší.

Zbraně pracují tak, že k uzávěru hlavně vpustí zásobník paintballovou kuličku. Tím, že stiskneme spoušť, uvolníme tzv. bolt, který svým pohybem uvnitř zbraně vpustí k paintballové kuličce stlačený vzduch nebo oxid uhličitý. Ten se ohřátím prudce roztáhne a to zůsobí velmi rychlé "vytlačení" kuličky ven z hlavně paintballové zbraně (rychlost vystřelené paintballové kuličky je 90 m/s, efektivní dolet paintballové kuličky je obvykle 60 metrů). Tento systém se liší podle přesného typu zbraně.

  • Pump-action marker: vystřelit kuličku je možno až po natažení posuvného předpažbí - podobně jako u brokovnic-pump.
  • Semi-auto marker: značkovače, které po prvotním natažení závěru vystřelí na každé stisknutí spouště jeden projektil-kuličku, dokud nedojde zásoba hnacího média v tlakové lahvi nebo dokud se nevyprázdní zásobník s kuličkami.
  • Electronic marker: značkovače, které mají oproti semi-auto značkovačům tzv. elektronickou spoušť (rukojeť). Tato jim umožňuje při zvolení modu full-auto vystřelit až přibližně 13 ran za sekundu na jedno stisknutí spouště - dokud trvá. Profesionální zbraně dosahují kadence až 25 ran za sekundu. I u těchto markerů lze zvolit mod semi-auto či vybrat z většinou rukojetí podporovaných modů 3ranných dávek, 6ranných dávek či jiných režimů.

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz

Nevíte, co dát svým blízkým za dárek pod stromeček, k narozeninám nebo jiným významným událostem?

Kde nás najdete

Mapa kde nás najdete

Hřiště se nachází v lese (bývalý muniční sklad) poblíž krásného města Jemnice.

Fotky ke stažení

Foto ke stažení

Vyberte si akci, které jste se zúčastnili.